Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrenci öğretmen tartışması

yildiz teknik ogrenci ogretmen tartismasi

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Çisel G. sigara içtiği sırada öğretim görevlisinin hakaret ve şiddetine maruz kaldığını öne sürerek şikayetçi oldu. İddiaya göre; İnşaat Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Mehmet A., Çisel G.’ye, ‘Okuma yazmanız yok mu? Burada sigara içilmiyor. Gidin buradan’ diyerek fiziksel saldırıda bulundu. Daha sonra tartışma büyüdü. Mehmet A., Çisel G.’nin fotoğrafını çekmeye çalıştı ve kadın öğrenciyi itip, yumruk attı.


İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde geçtiğimiz gün (18.10.2018) meydana gelen olayda, Çisel G., sabah dersten çıktıktan sonra bina önüne sigara içmeye çıktı.

İddiaya göre, İnşaat Fakültesi’nde Doç. Dr. olan Mehmet A., Çisel G.’ye, ‘Okuma yazmanız yok mu? Burada sigara içilmiyor. Gidin buradan’ diyerek el hareketinde bulundu.

Bu sırada dersten çıkan Yasin K. ve Engin C. kavgayı ayırmaya çalıştı. Ancak Mehmet A., Engin C.’ye de yumruk attı. Kavganın büyümesi üzerine toplanan öğrencilerden biri ‘Karşındaki bir kadın, nasıl bir kadına vurabilirsin’ diye sorunca ‘Ben hocayım, o bir kadın değil. İnsan da değil’ diye bağırdı.
Daha sonra taraflar polise giderek birbirlerinden şikayetçi oldu.


‘ÖĞRENCİLERDEN BİRİ BANA VURDU’
Doç. Mehmet A., polise verdiği ifadede kavgayı ayırmaya çalışan öğrencilerden birinin ona vurduğunu ve hakaretlere maruz kaldığını iddia etti.