Çarşı derbiye gitmiyor

e-bilet_carsi

Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı, Fenerbahçe ile oynanacak olan derbiye E-Bilet yüzünden gitmeyeceklerini açıkladı.

Biletle maça gitmenin tarih olması ve Passolig kartı olmayanların stada girememesi kararının ardından Beşiktaş taraftar grubu Çarşı, Fenerbahçe maçına gitmeme kararı aldı. Alınan karar siyah-beyazlı taraftar grubunun twitter hesabı üzerinden “Beşiktaşımızın, Fenerbahçe maçına gitmiyoruz” ifadesiyle duyuruldu. Çarşı grubu, kombineleri olduğu halde maça girmeyeceklerini ve Atatürk Olimpiyat Stadı’nın dışında bekleyeceklerini belirtti.

Siyah-beyazlıların en büyük taraftar grubu twitter üzerinden #EBileteHayır ve #PassoligBOYKOT hashtagleriyle tepkilerini dile getirdi.

E-Bilet nedir?
Nisan ayından itibaren fotoğraf, ev adresi ve kimlik bilgilerini beyan etmeyen taraftar, statlara giremeyecek. Taraftarların, e-bilet gerekçesi ile kayıt altına gireceği uygulamayla, taraftar elektronik sistemle kendi adına bilet alabilecek, stat turnikelerine kimlik bilgileriyle fotoğrafı yüklendiği için kartını başkasına devredemeyecek.

Uygulama ile birlikte tribünde taraftarlar hakkında kamera tespitinin ardından yasal işlem başlatılabilecek. Yani, E-bilet + Kameralı takip = Taraftar ablukası.