Mehmet Bozışık Anıldı

mehmet bozisik anma

Türkiye’nin en yaşlı komünisti olarak bilinen Mehmet Bozışık (Boz Mehmet) aramızdan ayrılışının yirminci yılında Toplumcu Kurtuluş Partisi İl Örgütü’nün düzenlediği bir anma etkinliğinde anıldı.


Bugün (27.08.2018) saat 11.00’de Feriköy Mezarlığı’nda, Mehmet Bozışık’ın mezarı başında gerçekleştirilen anma etkinliğine bizler de İGD olarak katıldık.


Anma etkinliği Parti Marşı eşliğinde durulan saygı duruşu ile başladı. Ardından 1920TKP İstanbul İl Örgütü başkanı sözü aldı. Geçtiğimiz günlerde Cumartesi Annelerine karşı yapılan saldırıya, Ortadoğu halklarının maruz bırakıldığı emperyalist işgallere değindi. Mehmet Bozışık’ın mücadelesinden söz etti.


Daha sonra İlerici Gençlik adına söz alan arkadaşımız hayatını emek mücadelesine adamış olan Boz Mehmet’in yollarına ışık tutmakta olduğunu söyledi. “Yolumuz işçi sınıfının yoludur.” şiarı ile bu mücadeleyi sürdüreceklerini de ekledi.
Sonrasında Bozışık ile tanışmış olan yoldaşlarımızdan birisi onunla birlikte paylaştığı anıları bizlere anlattı. Konuşmaların ardından Enternasyonal Marşı’nın okunmasıyla anma etkinliği sona erdi.


Berkin Elvan Unutulmadı
Mayıs-Haziran Büyük Halk Direnişinde kaybettiğimiz genç fidan Berkin Elvan’ın mezarını ziyaret etmeyi de ihmal etmedik. Berkin’in mezarı başında tüm gezi şehitlerini de anmış olduk. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından bu anmayı da sonlandırdık.