İstanbul’dan Cebeci’ye destek eylemi!

cubbe postal altinda

Üniversite öğrencileri dün (10.02.2016) bir eylem yaparak geçtiğimiz günlerde çıkarılan yeni KHK ile mesleğinden ihraç edilen akademisyenler için ve dün Cebeci’deki buluşmaya gerçekleştirilen polis saldırısını kınamak için Kadıköy rıhtımda bir araya geldi.

kadikoy genclik eylemi cebeci destek

Ankara Üniversitesi’nde ihraç edilen akademsiyenlerin dün polisler tarafından darp edilmesine de değinen üniversiteliler mülkiyedeki mücadeleyi selamlayarak; AKP’nin bütün ihraçlarına, yasaklamalarına, baskılarına karşı muhalif sesler susturulamaz, “hayır susturulamaz” dedi. AKP’nin muhalif sesleri kısmaya yönelik çabalarına karşı üniversitelerin teslim olmayacağı ifade edildi.

İhraç edilen öğretim üyelerinden İstanbul Üniversitesi’nden Levent Dölek, Marmara Üniversitesi’nden Hülya Dinçer ve Kocaeli Üniversitesi’nden Gül Köksal da birer konuşma yaparak akademiye yapılan baskının sonuç vermeyeceğini, üniversitelerin baskıya boyun eğmeyeceğini ifade etti.

Protesto esnasında sık sık “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Üniversiteler bizimdir, bizimle özgürleşecek” , “Her yer Cebeci, her yer direniş” sloganları atılarak Başkanlığa Hayır belgisi yükseltildi.