Berkin’in ailesi çağırıyor

19 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te Okmeydanı’nda Berkin Elvan’ın 40 yemeği düzenleniyor. Ailesi herkesi davet ediyor. 21 Nisan’da ise Ovacık’ta yine Berkin’in 40’ı için ailenin ve sanatçıların katılımıyla saat 13.00’te Munzur Gözeleri’nde lokma dağıtımı yapılacak, 15.00’te ise Ovacık Belediyesi’nde Berkin Elvan’ın 40 yemeği verilecek. Akşam ise yine Ovacık Belediye Salonu’nda Kedekli Zeynep Dede’nin yönetiminde bir ‘Birlik Cemi’ düzenlenecek.

Berkin için Dersim’e 1000 ceviz fidanı
17 Nisan’da ise bir dayanışma konseri düzenleniyor. Gerçekleştirilecek olan dayanışma konserinden elde edilecek gelirle Berkin Elvan anısına Dersim’e 1000 ceviz fidanı dikilecek. “HES’ler, barajlar ve maden ocaklarıyla, doğanın tahribatına karşı Dersim’e 1000 ceviz fidanı” başlığıyla gerçekleşecek olan konser The Mekân’da yapılacak. Sahne alacak isimler ise şöyle:

Erdal Erzincan, Mazlum Çimen, Saki Çimen, Ahmet Aslan, Erdoğan Emir, Grup Abdal, Karmate, Aydoğan Topal, Mübin Dünen ve Kara Güneş, Gülay Aslan, Abdullah Demirbilek, Emre İnanan ve Metin Kahraman.