ABD öncülüğündeki koalisyon Suriye’de sivilleri katletmeye devam ediyor

amerikan tanki

“ABD liderliğindeki uluslararası koalisyon” IŞİD terör örgütüne karşı savaş bahanesiyle Suriye’nin Deyrizor bölgesi ve çevresindeki yerleşim alanlarında, onlarca masum sivilin ölmesine neden olan hava saldırılarıyla bölgeyi bombalıyor.

Vahşice gerçekleştirilen bu saldırıların sonuncusu ise geçtiğimiz gün (05.12.2018) Deyrizor kırsalının doğusundaki Hıccin Beldesi oldu. Bombaların hedefindekindeki bölgede 5 sivil yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz ayın yine aynı tarihinde kanlı koalisyon aynı bölgeye, uluslararası olarak kullanımı yasaklanmış beyaz fosfor bombaları ile saldırmış, çok sayıda masum sivil vatandaşın ölmesine ve yaralı düşmesine neden olmuştu.

Yüzlerce sivil; sözde, terör örgütü IŞİD ile mücadele etmek için kurulan “uluslararası koalisyon” tarafından katledildi. Yüzlerce kadın, çocuk yaralandı bir o kadarı evsiz bırakıldı.

ABD liderliğindeki koalisyonun amacı çok açık, terör örgütleriyle mücadele adı altında masum sivillerin kanını akıtmak ve bu şekilde Suriye’de yarattığı krizin ömrünü uzatmak hedeflemektir. Her gerçekleştirilen katliam bunu kanıtlanmaktadır.

Tüm bu düşmanca, kanlı saldırılara karşı Suriye halkı birlik olmayı başararak emperyalizmin insanlık dışı hedeflerine karşı mücadelesini etkin bir şekilde sürdürmeye devam etmektedir.